World of Warships (2015)

Już zagłosowałeś!
ocena Gry Online 
7.3

World of Warships jest grą wojenną Białoruskiej firmy Wargaming, twórców takich gier jak World of Warplanes czy World of Tanks. Gra jest typu MMO, czyli nastawiona na rozgrywkę sieciową.

Występują w niej dwa główne tryby rozgrywki:
Bitwy losowe – W tym trybie dwie drużyny stworzone z graczy walczą między sobą. Innymi słowy jest to chyba najpopularniejszy obecnie w grze tryb PvP.
Bitwy kooperacyjne – Tutaj natomiast drużyna złożona z graczy toczy bój z przeciwnikami sterowanymi przez komputer. Tryb ten nadaje się idealnie do szlifowania własnych umiejętności przed starciami z innymi graczami.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że bitwy toczone są na swego rodzaju arenach morskich!

World of Warships okręty

    W WOWS wyróżniamy cztery klasy okrętów, czyli będziemy mogli chwycić za stery takich jednostek jak:

  • Niszczyciele – małe, szybkie i zwrotne okręty nastawione głównie na błyskawiczne ataki torpedowe z zaskoczenia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każda nacja w grze posiada swoje własne unikalne jednostki.
  • Krążowniki – okręty hybrydowe, artyleryjsko – torpedowe. Jednostki te idealnie nadają się do walki z ciężkimi okrętami wroga, oraz ostrzałów artyleryjskich. Tak samo jak w przypadku niszczycieli każda nacja posiada swój własny typ krążowników.
  • Pancerniki – prawdziwi giganci mórz i oceanów! Wielkie, mocno opancerzone statki, posiadające bardzo potężne działa, niestety odbija się to na ich prędkości i zwrotności. Warto korzystać z nich w kooperacji z mniejszymi jednostkami. Tak samo jak w przypadku krążowników i niszczycieli warto przetestować pancerniki każdej nacji występującej w grze.
  • Lotniskowce – ten typ okrętów wojennych powinien być każdemu doskonale znany. Ich głównym zadaniem jest wysyłanie eskadr samolotów na pozycje wroga. Jest to idealne uzupełnienie dla pozostałych okrętów, oraz świetne wzmocnienie drużyny.

W grze mamy dosyć zróżnicowany wybór państw, w które możemy się wcielić. Do wyboru gra daje nam aż dziesięć unikalnych nacji takich jak: Japonia, USA, Z.S.R.R., Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Azja Wschodnia, Włochy, Wspólnota oraz Polska. Każda z nacji posiada inne modele poszczególnych klas okrętów. Zachęcamy do ich przetestowania, a jest w czym wybierać! Rozgrywka z pewnością się nie z nudzi po jednym dniu, co jest niewątpliwym atutem tytułu. Nie można się jednak temu dziwić, w końcu Wargaming słynie z wciągających gier MMO. World of Warships jest jedną z tych gier, przy których na spokojnie można spędzić setki godzin i świetnie się przy tym bawić.

Mody do World of Warships

W grze został zaimplementowany podobnie jak w World of Tanks system umożliwiający jej łatwe modowanie. Dzięki temu patentowi gracze mogą modyfikować grę wedle swoich potrzeb, rzecz jasna zgodnie z zasadami WG FAIR PLAY, cheatowanie i sztuczne ułatwianie sobie rozgrywki jest tutaj surowo zakazane.

Aby ułatwić zabawę z modowaniem, jeden z naszych rodaków (Aslain) stworzył program Aslain’s WoWS ModPack. Soft zawiera pakiet 300 modów. Po odpaleniu programu wybieramy interesujące nas dodatki i instalujemy jak każdy inny program. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z paczką. Naprawdę warto!

World of Warships premium

WOWS jest grą typu free-to-play, co oznacza, że jest grą darmową z możliwością nabycia różnych płatnych dodatków. Walutą premium w grze są Dublony, za które możemy kupować np. okręty premium, w tym polski niszczyciel ORP Błyskawica.

    Ponadto możemy wykupić konto premium na wybrany okres czasu, co da nam:

  • 50% więcej punktów doświadczenia i kredytów za każdą bitwę.
  • 50% więcej PD dla dowódcy za każdą bitwę.
Producent:
Platforma:
Data wydania: 2015-09-17

Gameplay

YouTube video

Komentarze do wpisu Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz również