Nowoczesny telewizor, czyli jaki?

🎞️Terra (2007)

Battle for Terra

ocena imdb 
6.6 |
Już zagłosowałeś!
CZAS TRWANIA
1godz. 25min.
DOCHÓD
$6101046
DATA WYDANIA
2007-09-06

Pamiętacie zapewne tekst z Avatara, który brzmiał mniej, więcej tak: „Gdy ktoś siedzi na gównie na którym nam zależy, to od razu robimy z niego wroga.” Ten cytat bardzo pasuje do tego filmu, ale od początku.

Gdy ziemia staje się przeludniona a jej bogactwa naturalne zostają wyczerpane, Ziemianie terraformują i kolonizują dwie sąsiednie planety, Wenus i Mars. Następnie wybucha wielka wojna między nimi, po której ludzkość niemal ulega unicestwieniu. Ocaleni ludzie budują ogromny statek (Arka) i wyruszają w poszukiwaniu nowej planety do zamieszkania. Po setkach lat tułaczki wielopokoleniowym statkiem Ziemianie trafiają na tytułową Terrę.

Rdzenna ludność z pozoru zacofana technologicznie, od lat żyje w pokoju, w zgodzie z naturą. Przybycie ludzi na Terrę zakłóca od lat budowany porządek, przypominając „Mędrcom” krwawą historię planety.

Mieszkańcy Arki zmęczeni wieloletnią podróżą na rozpadającym się statku, postanawiają osiedlić się na tytułowej planecie. Problem jednak polega na tym, że powietrze na planecie Terra uniemożliwia oddychanie ludziom. I tu wracamy do cytatu z Avatara. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, „źli” wojskowi chcą zagarnąć planetę siłą, nie zwracając uwagi na decyzję rządu cywilnego. Na Arce dochodzi do przewrotu, władze przejmuje wojsko, chcące unicestwić poprzez terraformowanie rdzennych mieszkańców planety.

Czy im się to uda? Zapraszamy na FILM.

▶🔊
0:00〖〗
Reżyseria
-
Scenariusz
-
Brak linków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz również