filmy Terra (2007)

Już zagłosowałeś!
ocena imdb 
6.5

Battle for Terra

Pamiętacie zapewne tekst z Avatara, który brzmiał mniej, więcej tak: „Gdy ktoś siedzi na gównie na którym nam zależy, to od razu robimy z niego wroga.” Ten cytat bardzo pasuje do tego filmu, ale od początku.

Gdy ziemia staje się przeludniona a jej bogactwa naturalne zostają wyczerpane, Ziemianie terraformują i kolonizują dwie sąsiednie planety, Wenus i Mars. Następnie wybucha wielka wojna między nimi, po której ludzkość niemal ulega unicestwieniu. Ocaleni ludzie budują ogromny statek (Arka) i wyruszają w poszukiwaniu nowej planety do zamieszkania. Po setkach lat tułaczki wielopokoleniowym statkiem Ziemianie trafiają na tytułową Terrę.

Rdzenna ludność z pozoru zacofana technologicznie, od lat żyje w pokoju, w zgodzie z naturą. Przybycie ludzi na Terrę zakłóca od lat budowany porządek, przypominając „Mędrcom” krwawą historię planety.

Mieszkańcy Arki zmęczeni wieloletnią podróżą na rozpadającym się statku, postanawiają osiedlić się na tytułowej planecie. Problem jednak polega na tym, że powietrze na planecie Terra uniemożliwia oddychanie ludziom. I tu wracamy do cytatu z Avatara. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, „źli” wojskowi chcą zagarnąć planetę siłą, nie zwracając uwagi na decyzję rządu cywilnego. Na Arce dochodzi do przewrotu, władze przejmuje wojsko, chcące unicestwić poprzez terraformowanie rdzennych mieszkańców planety.

Czy im się to uda? Zapraszamy na FILM.

Dochód: $ 6101046
Czas trwania: 1godz. 25min.
Data wydania: 2007-09-06
Reżyseria: Aristomenis Tsirbas
Scenariusz: Evan Spiliotopoulos, Aristomenis Tsirbas

zwiastun Zwiastun

YouTube video

Komentarze do wpisu Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz więcej Zobacz również