Rambo: Ostatnia krew (2019)

Już zagłosowałeś!
ocena imdb 
6.4

Rambo: Last Blood

Film Rambo: Ostatnia krew jest kontynuacją, a jednocześnie zakończeniem serii filmów o wietnamskim weteranie wojennym – Johnie Rambo.

Bohater wojenny John Rambo

Posunięty w latach Rambo, mieszka spokojnie na odległej farmie gdzieś w Arizonie wraz z gospodynią, i jej wnuczką Gabriellą. Dziewczyna właśnie skończyła szkołę średnią i wybiera się na studia, w czym mocno kibicuje jej John, nazywany wujkiem. Gabriella jest sierotą – jej matka zmarła kilka lat temu, natomiast ojciec porzucił ją tuż po śmierci matki. Pewnego dnia, dziewczyna wpada na fatalny w skutkach pomysł odnalezienia ojca w Meksyku i zacieśnienie rodzinnych więzi. Babcia oraz Rambo bardzo odradzają jej ten wyjazd, jednak Gabriela tak bardzo pragnie spotkać się z ojcem, że wbrew zdrowemu rozsądkowi, jedzie pod zdobyty adres…

Większość kinomanów pamięta Rambo jako szlachetnego wojownika walczącego o sprawiedliwość, obrońcę słabszych, oraz pomocnika stróżów prawa – ten wizerunek w zasadzie nie został zmieniony; mamy tu (w pierwszych kadrach filmu) Johna ratującego turystów przed powodzią, opiekuńczego przyszywanego wujka, obrońcę porwanych i zniewolonych młodych kobiet oraz supermena, wymierzającego karę członkom gangu – tylko że każde z tych wcieleń, wydaje się być jedynie kopią dawnego Johna. W filmie „Rambo: Ostatnia krew”, wojownik staje się bezwzględnym mścicielem.

Ogólnie rzecz biorąc, film ten powoduje mieszane uczucia – dialogi są zbyt enigmatyczne, fabuła dość chaotyczna, a sceny walk, to sceny rodem z horroru, lecz ze względu na sentyment, wielbiciele Johna Rambo, powinni go zobaczyć.

Dochód: $ 87041796
Czas trwania: 1godz. 41min.
Data wydania: 2019-09-19
Reżyseria:
Scenariusz:

Zwiastun

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz również